Targi Ambiente Frankfurt 2019

Targi Ambiente Frankfurt 2019
  1. Niezbędnik organizacyjny czyli sprawy związane z dojazdem i zakwaterowaniem.
  2. Tematyka stricte targowa czyli o trendach, designie, zdjęcia, relacja, przydatne linki

A więc do dzieła!

numer 1 na pomarańczowym tle 

1. Sprawy związane z dojazdem na Ambiente-Messe Frankfurt

   Frankfurt potrafi zadziwić, miasto, którego część wygląda jak Nowy Jork z uwagi na wieżowce, pięknie oświetlone nocą, posiada na rozległych obrzeżach port lotniczy przez który rocznie przewija się około 50 mln osób (sic!). Same targi położone są na uboczu i zajmują olbrzymi obszar, który mieści 12 hal z powierzchniami wystawienniczymi, które dzielą się często dodatkowo na piętra oraz inne budynki pomocnicze. 

  Poniżej znajdziesz kilka przydatnych informacji, które zebraliśmy przygotowując się do wyjazdu oraz takich które okazały się interesujące po przyjeździe na miejsce.

Dostanie się do Frankfurtu, okolic oraz na Targi Ambiente – opcji jest kilka:

a. Podróż pociągiem – spodziewajcie się przesiadek wewnątrz Niemiec
– z Berlina jeździ budżetowy FlixTrain (koszt około 90 zł za osobę w 1 stronę)
– z Poznania (DB powyżej 400 zł w 1 stronę, czas podróży ok.8 h).

b. Voyage autobusem – niestety z przesiadką w Słubicach lub Berlinie ZOB
– Sindbad, Flixbus (koszt 150-350 zł w 1 stronę, czas podróży od 11 h).

c. Lot samolotem
– z Warszawy bezpośrednio loty Lufthansą (koszt od 300 w 1 stronę, czas podróży od 1:45 h+ czas na odprawę, co w rezultacie podwaja czas podróży).
– z Poznania przesiadka w Warszawie (koszt od 350 zł w 1 stronę, czas podróży od 1:20 h + czas na odprawę).

d. Przejazd BlaBlaCar  -całkiem wygodna i budżetowa opcja jeżeli kierowca jedzie blisko naszego miejsca pobytu/noclegu (koszt od 100 zł w 1 stronę, czas podróży ok. 8-9 godzin).

e. Dojazd własnym lub firmowym autem 
– warto wykupić sobie porządne ubezpieczenie do wyjazdu zagranicznego. Pomoc i naprawy auta na terenie Republiki Federalnej Niemiec potrafią pochłonąć bardzo dużo kapitału. Koszt podróży zależy od tego czy po polskiej stronie będziemy korzystać z płatnych odcinków autostrad oraz długości drogi (czas podróży z Poznania to 8-9 godzin, Deutsche Autobahn naprawdę ułatwiają podróżowanie i są bezpłatne).

f. Podróżowani środkami, które organizuje przedstawicielstwo targów w Polsce (po szczegóły odsyłamy do wujka Google).

Dojazd lokalny na Targi Ambiente oraz zakwaterowanie   

   Po pierwsze, nawigacja drogowa lub po prostu Google Maps wystarczą. Po drugie dojazd do targów jest bardzo dobrze oznaczony. Targi co 2 tygodnie mają nowe ekspozycje co sprawia, że przez ich teren przemieszcza się setki tysięcy ludzi i parkuje mnóstwo samochodów.

   Parking z którego odjeżdżają autobusy zabierające gości w stronę określonych pawilonów targowych udostępnia kartki z numerem i kolorem parkingu. Po zaparkowaniu w danej strefie można zabrać udostępnianą w podajnikach karteczkę z numerem i kolorem strefy w której pozostawiliśmy auto. Koszt parkingu wyniósł nas 15 euro (byliśmy od godziny 12 do godziny 18 – czyli godziny zamknięcia).

   Zakwaterowanie to bardzo ważna kwestia. Od naszego ulokowania się zależy jakich środków komunikacji będziemy używać jeżeli nie przyjechaliśmy własnym lub wypożyczonym autem. Tutaj ważna informacja – każdy kto posiada aktualny w danym dniu bilet targowy może poruszać się publiczną komunikacją miejską .Wydrukowana, zindywidualizowana karta wstępu jest również biletem komunikacji miejskiej RMV. Uprawnia ona nas do poruszania się bezpłatnie środkami komunikacji miejskiej w obrębie 100 km od terenów targowych po uprzednim wpisaniu daty jego ważności (wybrany dzień targowy – to dotyczy karty jednorazowego wejścia – tzw. Tageskarte). 

   Miejsc do noclegu jest wiele natomiast zalecamy maksymalnie wcześnie zarezerwować pobyt. Miejsca blisko Targów są bardzo bardzo trudno dostępne z uwagi na odwiedzających Frankfurt gości targowych

Mapa Targów – Messe Frankfurt.
budynki targowe mapa

numer 2 na pomarańczowym tle

2. Targi Ambiente 2019 – od wewnątrz

 

Podział tematyczny designu na AMBIENTE:

DINING – dekoracje i nakrycia stołowe,
GIVING – prezenty i upominki 
LIVING – pomysły dla mieszkań i domów

* po więcej informacji organizacyjnych AMBIENTE odsyłamy do kopalni wiedzy targowej https://ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en/programme-events/trends.html

   Dla kogo w autorskiej opinii są te właśnie targi? Napewno uogólniając dla 5 kategorii osób:

  •  ludzi związanych z handlem elementami wystroju wnętrz oraz elementami wyposażenia wnętrz – zarówno tych mieszakalnych jak i komercyjnych, czyli kupców, sprzedawców, marketerów, przedsiębiorców i ich przedstawicieli,
  •  profesjonalistów zajmujących się projektowaniem i aranżacją (np. Architektów wnętrz),
  •  pasjonatów prowadzących blogi, małe biznesy oraz wszelkie przedsięwzięcia niekoniecznie komercyjne związane z wystrojem i wyposażeniem wnętrz oraz stricte designem,
  •  restauratorów i hotelarzy,
  •  ludzi którzy lubią wygodnie mieszkać i/ lub są poprostu estetami.

  Co tak naprawdę było na Targach Ambiente 2019? – dlaczego było zaskakująco? Udział w tej imprezie targowej AMBIENTE Frankfurt był „pierwszym razem”, dlatego też przesycony jest nastrojem towarzyszącym odkrywaniu czegoś nowego. Widzisz, dotykasz materii pierwszy raz, wchodzisz w intereakcję z ludźmi zafascynowana/ ny, w głowie z czasem układają się spójne i inspirujące wnioski. Inaczej mówiąc – była praca, kreatywna zabawa, nauka.

Cały ten Design i aranżacje na Targach Ambiente we Frankfurcie nad Menem 

AMBIENTE, które opisuję będzie dotyczyć części związanej z wystrojem wnętrz czyli:

– rzeczy designerskich, którymi ozdabia się wnętrza
– elementów, które służą wygodzie i komfortowi mieszkania

   Nie będzie natomiast informacji o upominkach, prezentach oraz dekoracjach i nakryciach stołowych
Nasza czwórka, zastała taki oto podział tematyczny, który to tak opisaliśmy:

Gustowna rezydencja (tasteful residence)

  Sztuka wystroju wnętrz z nieskazitelnym wykończeniem. Bardzo bogata kolorystyka, zmysłowe, pobudzające wyobraźnię materiały, linie, wzory, doskonała proporcja – mają tworzyć i tworzą zrelaksowaną, odporną na czas elegancję. Srebro i złoto jest cały czas na fali – jeżeli chodzi o elementy konstrukcyjne oraz zdobienia. kolory to piękne pastele ale i również szlachetne, soczyste barwy zieleni, błękitu, czerwieni i inne. 

  Podsumowując, bogactwo składników jest ogromne – importerzy i producenci artykułów wyposażenia wnętrz mają pełne spektrum rozwiązań dla takich wnętrz, zachwycali pięknymi ekspozycjami w rożnych stylach, bardzo podobało nam się stoisko tuż obok Dome Design – biele, lśniące srebra, lustra, kryształowe żyrandole – piękny styl New York i nie tylko.

 fotel lampa stolik

– Ciche otoczenie (quiet surrounding)

  Naturalność i prostota a zarazem spora doza użyteczności tak można opisać tę strefę. Delikatne kolory, zupełnie bezpretensjonalnie tworzą azyle i przystanie do życia wolnego od stresu. Ciche otoczenie tworzą materiały naturalne, pełne spokoju, przyjemnej pozytywnej aury. Aranżacje nie angażują zbyt mocno zmysłów i są po prostu jak tło. 

  Drewno – w naturalnej postaci, kształty delikatne, przyjazne, kamień naturalny, ceramika ewidentnie ręcznie wykonana i prosta w swojej formie czasem nawet wręcz prymitywna. Skojarzenia jakie budzą się w nas to również ekologia, filozofia zero waste, life-balance, slow lifeAranżacji w tym klimacie było naprawdę mnóstwo. Ponadto świetnie wpisywały się w otoczenie targowe tworząc dla przechodzących strefy relaksu dla zmysłów i jednocześnie niezobowiązująco skupiając jego uwagę na swoich rozwiązaniach funkcjonalnych.

ozdoba drewniano-szklana

fotel szafka lampa

– Radosna atmosfera (joyfilled ambience)

  Wnętrza te to ekspresja pozytywnej energii. Odważne kombinacje kolorystyczne są przepełnione poczuciem szczęścia.Mieliśmy wrażenie, że przedmioty się do nas uśmiechają. Zdecydowanie dzieje się. Brak tutaj nudy i jednostajności. Zestawienia i różnorodności grają pierwsze skrzypce. Design robi to w sposób zabawny, wolny od wszelkich konwencji i są pełne czystej, nieskrępowanej radości. 

  Wnętrza w tym stylu pobudzają, są temperamentne, pełne orientalnej duchowości, potrzeby wyrażania się. One są oryginalne i absolutnie niepowtarzalne. Dla polskiej kultury i widza były często zaskakujące bo jest w nich synteza składników charakterystycznych dla wielu kultur, których w Polsce praktycznie nie ma (są mikro-mniejszością). Na przykład bardzo mocno obecność tej inspiracji według nas manifestowało KARE design i ich olbrzymia powierzchnia wystawiennicza. Stworzyli w sumie małą dzielnicę urokliwości i osobliwości, w skrócie – czysta energia i naprawdę odważny zmysłowy asortyment.

(Kare design – zdjęcie ze złotym liściem miłorzębu oraz zdjęcie z flamingami w tle)

szafka taboret

stoisko z szafką i lustrami wazony wielokolorowe

aranżacja z lampami i fotelem

 

A tutaj linki do większej ilości zdjęć oraz informacji związanych z Designem wprost z Ambiente Messe Frankfurt :

1. 118 zdjęć autorstwa Justyny Łotowskiej z magazynu „dobrze mieszkaj”
http://www.dobrzemieszkaj.pl/aranzacje/inspiracje/279/ambiente_2019_takie_sa_trendy_fotorelacja,118732-292117.html
2. Targi Messe Frankfurt ambiente 2020 odbywać się będą 7-11.02.2020, poniżej link do tej imprezy targowej:
https://ambiente.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html
3. Targowe social media:
www.ambiente-blog.com
www.facebook.com/ambientefair
www.twitter.com/ambiente
www.instagram.com/ambientefair

4. Jeżeli wybieracie się na targi i szukacie towarzystwa do wyjazdu lub chcecie zwyczajnie o nich pogadać zapraszamy do kontaktu z nami:

https://natti.pl/kontakt/

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Your comment:

Your name: